Nejlepší knihovnice okresu Vsetín za rok 2014

03.04.2015 18:36
31

Masarykova veřejná knihovna Vsetín pozvala ve čtvrtek 26. března zástupce obcí okresu Vsetín, knihovnice, knihovníky a další hosty.

Významnou součástí tohoto setkání bylo vyhlášení výsledků soutěže Nejlepší knihovnice/knihovník okresu Vsetín za rok 2014.

Smyslem ocenění je vyjádření uznání knihovníkům za úsilí a rozvoj knihovnických služeb a čtenářství v obcích okresu Vsetín. Hlavními kritérii pro hodnocení soutěže byly vybrané statistické výsledky za uplynulý rok, ale také se posuzoval celkový vzhled obecní knihovny, používání knihovnického programu, webové stránky apod. Soutěžilo se ve dvou kategoriích - profesionální knihovníci/ce a dobrovolní knihovníci/ce. V první kategorii zvítězila paní knihovnice Jana Brinčeková ze Základní knihovny Jablůnka a v kategorii druhé paní knihovnice Jitka Borková a Jana Mikolášová (střídají se) z místní knihovny v Růžďce.

Předání cen se účastnili také zástupci obcí. Oceněným poblahopřáli Ing. Ladislav Kryštof, člen Rady Zlínského kraje pro oblast kultury, přítomné přišla pozdravit i místostarostka města Vsetín Mgr. Simona Hlaváčová.

Slavnostnímu vyhlášení předcházely příspěvky s názvem „Potenciál knihovny v obci" Mgr. Zlaty Houškové z Národní knihovny v Praze a „Obecní knihovna Horní Lideč" (Knihovna roku 2014), kterou prezentoval starosta obce Josef Tkadlec a místní knihovnice Věra Povalačová